שתף ב-Facebook
שתף ב-Twitter
שתף ב-WhatsApp
לחץ ליצירת קשר
דף כניסה לחץ להרשמה ההודעות שלי חיפוש מורחב שאלות ותשובות צור קשר
חפשו את החצי השני שלכם

זוגיות פרק ב'

בני האדם הינם יצורים חברתיים מטבעם, ולכן זמן-מה, קצר או ארוך יותר, לאחר תהליך גירושין או פרידה, מתחילים החיפושים וצץ הצורך למצוא קשר וזוגיות חדשה שימלאו את החלל שנוצר בעקבות המשבר הנ"ל. 

הדבר קשה אף יותר אם הפרידה נעשית לאחר תקופה ארוכה של נישואים וזוגיות, כאשר אנחנו כבר לא צעירים, בעלי מחויבות לילדים ומחויבויות רבות אחרות. במרבית המקרים, ניתן לומר כי זוגיות פרק ב' היא מורכבת יותר, מכיוון שבני הזוג מגיעים לקשר לאחר צלקות הקשר הראשון, חרדות ודימוי עצמי נמוך, הרגשת אשמה אישית, כעס ועלבון, ילדים שמתקשים לקבל אדם אחר בחייהם הבא "להחליף" את האב או את האם הטבעיים. וכמובן יש את נושא הרכוש שנשאר לכל אחד מהצדדים.

הילדים והרכוש - מה איתם?

הילדים הינם נושא רגיש ביותר בתהליך. ילדים עשויים לפרק את הקשר בשל התנגדותם לאדם חדש, פנטזיה שההורים הגרושים ישלימו ביניהם ויחזרו לחיות יחד או כי הם מרגישים שמקומם עלול להיתפס בעקבות הקשר החדש. מסיבות אלו רצוי לנהוג בזהירות בבניית הקשר, להתקדם באופן מדוד ואחראי, לשתף את הילדים בדברים הקטנים, ולייצר מפגשים חברתיים כמו ארוחת ערב או טיול משותף מפעם לפעם מבלי ליצור לחץ מיותר.

גם נושא הרכוש הינו נושא טעון בעקבות גירושין. בזוגיות פרק ב' אנו משתדלים לא לחזור על טעויות העבר ולפיכך חוששים לאבד את מה שנשאר לנו. כאן הפתרון יכול להיות קל יותר אם בני הזוג יגדירו מראש את היכולות שלהם בלי להתבייש ובלי להסתיר. זוגות רבים בזוגיות שניה שומרים על חשבון בנק נפרד לאורך כל הדרך. בני זוג בקשר חדש מסכמים למשל על חלוקה של 50:50 בהוצאות בילוי ובהוצאות אחרות. חלוקה זו מונעת אי נעימויות ביניהם כבר מהשלבים הראשונים של הקשר, קל וחומר כאשר מגיעים לשלב של מגורים משותפים.

פרק חדש בחיים

 בזוגיות שנייה, זוגיות פרק ב', בני הזוג מביאים לקשר תובנות שלמדו מהקשר הראשון, לטוב ולרע. חשוב  מאוד לדבר על מה שקרה בעבר ולנסות לנתח את הקשר בעזרת הפרטנר החדש. רחמים עצמיים, דיכאון,  כעס ותחושת נבגדות הם אולי טבעיים אולם לא יעזרו לנו להתחיל קשר זוגי ורציני חדש - עלינו להסתכל קדימה  וללמוד מהעבר וע"י כך לבנות פרק ב' באופן מוצלח יותר, שלם יותר עבורנו למרות הקשיים שחווינו  במערכת היחסים הקודמת.

 לסיכום ניתן לומר כי זוגיות פרק ב' תלויה רבות ביכולת הגמישות המחשבתית שלנו, היכולת להכיל את מה  שקרה בעבר ולנסות להבין ולפעול במצב החדש מתוך אופטימיות ותקווה. ולראייה היא שזוגות רבים  בגילאי ארבעים וחמישים פלוס ואף יותר מצליחים להתגבר על העבר ולייצר זוגיות טובה, נעימה ומפרגנת.