שתף ב-Facebook
שתף ב-Twitter
שתף ב-WhatsApp
לחץ ליצירת קשר
דף כניסה לחץ להרשמה ההודעות שלי חיפוש מורחב שאלות ותשובות צור קשר
חפשו את החצי השני שלכם

בין אהבה ותשוקה בגיל מתקדם

כשאנחנו צעירים, אחד המושגים שעולים לעיתים תכופות בכל הקשור למערכות יחסים וקשר זוגי הוא תשוקה. כולנו רוצים להרגיש נחשקים, כולנו רוצים להרגיש תשוקה. כשאנחנו מנסים להסביר מה זה, אנחנו בדרך כלל פורטים את זה למונחים פיזיים, מיניים ולא מיניים. מבחינתנו כצעירים, תשוקה, פאשן, זה הדבר החשוב. אהבה נגזרת מתוך זה פעמים רבות.

בגיל מבוגר חשובה לנו האהבה. אנחנו מבינים שתשוקה היא דבר טוב ויפה, אך היא יכולה לחלוף עם הזמן, יכולה להיעלם בדיוק כמו שהיא מופיעה והיא יכולה גם להופיע מעת לעת, אהבה היא הדבר האמיתי. אהבה זה הרצון האמיתי, הכנה, המזוקק, שלצד השני יהיה טוב, הדאגה לצד השני, הכמיהה אליו, הרצון להיות איתו כל הזמן ולהרגיש געגוע כשהוא לא נמצא, הצורך לספר לו הכל, להגן עליו ולהרגיש מוגן, הצורך האמיתי להיות שם איתו בכל רגע שקורה משהו, לא משנה מה.
 

 

ההבדלים המרכזיים

יש הסבורים שתשוקה ואהבה נבדלים בכך שתשוקה היא פיזית, היא יכולה להימדד במגע, במבט, בריח, בעוד שאהבה היא דבר רגשי, היא באה מבפנים, היא לא יכולה להימדד אבל היא נבחנת בתחושות הפנימיות והחיצוניות כלפי האדם אליו אנחנו חשים אהבה. למה זה חשוב? כי בגיל צעיר, אהבת נעורים כידוע, נמדדת באמת במבט, במגע, בדברים התמימים האלה, בעוד שאצל מבוגרים, מדובר במשהו הרבה יותר מיושב, מושכל, חזק יותר ויציב - לכן אצל מבוגרים מדובר באהבה ולא דווקא בתשוקה או לא רק בתשוקה.

זאת אולי הסיבה שאהבה אצל מבוגרים יכולה להחזיק מעמד זמן רב יותר מאשר אצל צעירים, כי הם לא מאבדים את האהבה ואצלם התשוקה נשמרת כי הם שומרים על אהבה. צעירים נוטים להתאהב בקלות, חלקם מחפשים סטוצים וקשר לא רציני - נדלקים מתשוקה, אך כשהיא נעלמת, נעלמת גם האהבה.
 

איך מוצאים אהבה בגיל מבוגר?

בניגוד לעבר, קל יותר היום למצוא אהבה גם בגיל יחסית מתקדם. למבוגרים יש מספיק אפשרויות למצוא אהבה דרך אתרי אינטרנט שונים שמציעים אפשרויות מתקדמות להיכרויות, דרכם אפשר ללמוד על בני או בנות זוג פוטנציאליים ולאחר מכן ליצור עימהם קשר. בתחילה יהיה זה קשר דרך האתר ולאחר מכן במידה וזה יצליח, הקשר יהיה דרך בטלפון או פנים אל פנים.

בעוד צעירים ישימו לב יותר למראה הפיזי, יש הסבורים שמבוגרים יתייחסו דווקא לדברים אחרים, דברים כמו תחביבים, השכלה, מה הבן האדם השני עשה והשיג בחיים וכשיכירו אותו, הם ישימו לב יותר לתכונות שלו ויבחנו האם יש בו תכונות שהם יכולים לאהוב לאורך זמן, להתאהב בהם. האהבה שכזו יכולה להימדד באופן רומנטי או באופן אפלטוני. המבחנים שאנשים מבוגרים עברו בחיים, יעזרו להם בוודאי לדעת האם מדובר באהבה אמיתית כמו שהם מחפשים או במשהו חולף שעדיף להם לוותר עליו.