שתף ב-Facebook
שתף ב-Twitter
שתף ב-WhatsApp
לחץ ליצירת קשר
דף כניסה לחץ להרשמה ההודעות שלי חיפוש מורחב שאלות ותשובות צור קשר

אהבה במבט בוגר של גילאי אמצע החיים


הרבה מאוד פעמים זוגות מבוגרים מסתכלים מהצד על זוגות צעירים מאוהבים עם התחושה הזאת שמלוות באמירה של "אנחנו היינו שם ואנחנו יודעים מה אתם מרגישים", הרי אהבה בגיל שלהם היא שונה לגמרי מאהבה של זוגות צעירים, גם אם לעיתים נדמה שמדובר באותה אהבה בדיוק.

כשזוג צעיר מתאהב, בוודאי אם מדובר במערכת יחסים רצינית ראשונה עבור שניהם, מדובר לרוב באהבה תמימה, אהבה בה שני הצדדים חושבים שמדובר באהבה מאגדות, אהבה שתימשך לנצח. שניהם לא נפצעו ולא נשרטו, מה שנקרא, מקוציה הסבוכים של האהבה ולכן הם לא מסתכלים עליה בצורה מציאותית תמיד אלא לרוב דרך משקפיים ורודות - זה לא נורא כמובן, רק שזה לא בהכרח מחובר היטב למציאות.

האהבה של אמצע החיים

אהבה באמצע החיים, בוודאי אם מדובר בזוגיות פרק ב' ומערכת יחסים שנייה, שלישית או מעבר לכך, היא כבר אהבה אחרת לגמרי. היא אהבה יותר בשלה, יותר ממוסדת, הרבה יותר בוגרת. במערכת יחסים של זוג באמצע החיים כל אחד מביא את המטען שלו, עבר, זיכרונות, לפעמים גם ילדים, כל זה מעלה לא מעט וכשזה דורש לא מעט, אז מה הפלא שגם מערכת היחסים היא שונה.

במערכת יחסים של זוג צעיר שני הצדדים הרבה יותר מוכנים להיחשף, הם לא מכירים הרבה פעמים בעובדה שהם עלולים להיפגע. לעומת זאת באהבה וזוגיות בגיל מבוגר יותר יודעים לשמור טוב יותר, מצד אחד השריון הוא עבה יותר כי כבר נפגענו ונפצענו באהבה ומצד שני, יודעים מה לחשוף ומה לא, יודעים כיצד להתגונן ויודעים מה להסכים לקבל ומה לא. כמו בכל דבר בחיים, הניסיון עושה את שלו.

לא דומה כלל לחבר'ה צעירים

אהבה בגיל מבוגר היא לא פחות רומנטית מאהבה בגיל צעיר, אך הרומנטיקה היא אחרת. אולי לא יהיו בה כינורות ופרחים (למרות שסביר להניח שהם דווקא כן יהיו) אך כן יהיו בה גינונים מיוחדים, נימוסים, תחושת הערכה וכבוד שלעיתים באהבה צעירה נתפסת כמשהו קלישאתי וישן - זו החשיבות של הגיל ושל אהבה באמצע החיים. חשוב לומר, אהבה בגיל צעיר יוצרת לרוב תשוקה שקיימת פחות בגיל מבוגר, היא בוודאי מאתגרת והרפתקנית יותר, אך אהבה באמצע החיים מעניקה שלווה, שגרה מנחמת והגיונית, סביבה מגוננת שהופכת את האהבה לדבר הרבה יותר פשוט ורך.

חבר'ה צעירים לעיתים מסתכלים על חבר'ה מבוגרים ומבחינים בשגרת הזוגיות ומפחדים שהם יחוו את אותו דבר כמוהם. הפחד הזה הרבה פעמים גורם להם להבטיח לעצמם דברים שלא בטוח שהם יכולים לקיים. שנית, הם רואים זוג מבוגר שנמצא ביחד שנים רבות, מזדקנים ביחד ואומרים לעצמם, הלוואי ואנחנו נגיע לגיל הזהב ונחיה כך ביחד - נאהב כך ונחיה זה לצד זו בהרמוניה מושלמת.