שתף ב-Facebook
שתף ב-Twitter
שתף ב-WhatsApp
לחץ ליצירת קשר
דף כניסה לחץ להרשמה ההודעות שלי חיפוש מורחב שאלות ותשובות צור קשר

שגרה שמשתלטת על זוגיות וכיצד ניתן למנוע אותה?


לא מעט ספרים, שירים, סרטים וסדרות שונות נכתבו בהתבסס על חיי השגרה שביחסי זוגיות - יוצרים רבים ידעו לתאר זאת יפה, כיצד בהתחלה הזוגיות פורחת ומלבבת, מרגשת וגועשת, ועם הזמן, כמעט כמו כל דבר בחיים, נכנסים לתוך שיגרה אפורה שמתבססת לרוב על ריטואלים יבשים ומוכרים.

הוא עובד, היא עובדת, הילדים, הבית, ההתמודדות היומ-יומית השוחקת, מכירים אחד את השני קצת יותר מדי, יודעים בדיוק מה כל אחד יגיד ומה היא תעשה בכל תסריט, לומדים להכיר צדדים קצת פחות נעימים של כל צד - ופתאום במרוצת השנים, התחושה הזאת שהצד השני "הוא מושלם" מעט נשחקת ומגלים לפתע שזה לא בהכרח כך ולא יכול להיות כך, ואז עולות לאוויר השאלות והתהיות "מה עושים עם המצב?".

שגרה, טוב או רע?

חשוב לציין ולומר כי שגרה היא לא בהכרח דבר רע - יש בה משהו מאוד יציב וברור, היא לא דורשת מאיתנו הרבה, אנחנו יכולים גם ליהנות ממנה רוב הזמן, אין בה רוחות וסערות יוצאות דופן, אנחנו יודעים בגדול מה אנחנו מקבלים ומה אנחנו צריכים לתת.

חשוב כמובן לזכור כי החיים הם לא סרט קולנוע שיש בו כל רגע שיא חדש או תפנית דרמטית בעלילה - החיים של רובנו הם שגרתיים למדי, אנחנו לא יכולים או בהכרח צריכים לשאוף למשהו אחר - כי ככה הם בנויים חיי הבורגנים, מתבססים לרוב על עבודה, בית, חברים, פה ושם שמחות ואירועים מיוחדים וכל מי שמצפה שבמהלך זוגיות חדשה יהיו כל הזמן ריגושים ודברים חדשים עלול להתבדות במהרה. כל אלו ועוד מצביעים על כך  שאסור להסתכל על שיגרה בזוגיות חדשה כדבר שלילי.

באותה נשימה נאמר כי ישנם דרכים להימנע מעת לעת מהשגר המדוברת, יש דרכים לשנות את המצב וליהנות מדי פעם מדברים מיוחדים ושוברי שגרה, דברים שהופכים את הזוגיות להרבה יותר מעניינת, מאתגרת ואפילו עמוקה. כל מה שצריך זה להיות מעט יצירתי, לצאת מהקופסה, לדעת להיות סובלני ופתוח, ואולי הכי חשוב, להכיר בעובדה שהצד השני רוצה משהו חדש וצריך להפתיע אותו.

אז כיצד ניתן "לשבור" שגרה בזוגיות?

הדרך החביבה ואולי גם הפופולארית ביותר לנסות ולשבור שגרה, היא בהרבה מקרים פשוט חופשה טובה. רצוי שזו תהיה חופשה ארוכה משלושה ימים, אחרת קשה מאוד להרגיש את שבירת השיגרה. כל הרעיון בחופשה, הן בזוגיות והן מחוץ לזוגיות, הוא לשבור שגרה, לצאת קצת החוצה למימדים אחרים, למקום שונה(רצוי כמובן בחו"ל), לחוות נופים חדשים, לראות אנשים אחרים, אוכל, תרבות וכל מה שנפגוש בדרך. בזוגיות שברת שיגרה מסוג זה מעניקה מימד נוסף של התמודדות וחוויה כיוון שזוכים גם לראות כיצד הצד השני מתנהל לא במקום הטבעי לו וכך מתאפשר לשני הצדדים להתנהג מעט אחרת, לא באופן השגרתי והמוכר.

אפשרות מעניינת נוספת היא לנסות ולקחת על עצמכם פרויקטים משותפים. חלק טבעי בשגרה זה שכל אחד מבני הזוג מתעסק בעבודה ובשלל דברים אחרים - בדרך כלל מדובר על דברים שלא קשורים רק לבן או בת הזוג, אלא פרויקטים משותפים, נניח סדנאות, ספורט, אומנות ושאר פעילויות ודברים שיכולים ליצור חוויה משותפת, כזאת שגם מחזקת את הקשר וגם שוברת שיגרה.

עוד אפשרות שכדאי לנסות ולאמץ היא לצאת לדייטים פשוט, ממש כמו פעם בתחילתו של הקשר - לקבוע תאריך לערב יציאה מראש, לארגן דייט מיוחד, להתארגן לקראתו ובעיקר לצפות לו עם התרגשות "צעירה". במקביל אפשר תמיד לנסות ולשבור שיגרה דרך יחסי המין - אתם יכולים להרשות לעצמכם להיות נועזים מדי פעם, בצורה ובכמות, ומי יודע אולי מכאן תבוא הישועה הבלתי צפויה באמצעותה תוכלו לשבור את השגרה של הזוגיות שלכם, בצורה מרגשת ומספקת לשני הצדדים...