שתף ב-Facebook
שתף ב-Twitter
שתף ב-WhatsApp
לחץ ליצירת קשר
דף כניסה לחץ להרשמה ההודעות שלי חיפוש מורחב שאלות ותשובות צור קשר

על המורכבות של מערכת זוגיות חדשה בגיל מתקדם


אומרים שהגיל והניסיון עושים את שלו, ומה שרואים ומרגישים בגיל 40 זה ממש לא בהכרח מה שראינו וחשבנו בגיל 20, אפילו רחוק מכך. בהרבה מובנים הדבר נכון, בוודאי כשמדובר במערכת זוגיות חדשה.

אנשים שמגיעים לגילאים 40 פלוס ומחפשים להכיר בן או בת זוג בגילם בכדי להתחיל מערכת זוגיות חדשה, אם זה כתוצאה מהתאלמנות, חס וחלילה, ואם זה כתוצאה מגירושים או כל פרידה מסוג אחר, יודעים שבמערכת כזו עליהם לנהוג אחרת ויתרה מזו הם מוכנים גם לנהוג אחרת וגם לקבל את הצד השני בצורה אחרת, הרי כפי שכבר ציינו, הגיל והניסיון עושים את שלהם, אם נרצה בכך וגם אם לאו.

 

איך זה עובד?

חשוב להבהיר כבר בהתחלה, זה עובד לשני הצדדים. רוצה לומר, שאם בגיל עשרים, ישנה תמימות של אהבת נעורים, פרפרים בבטן והתרגשות כזו שאנחנו מכירים אצל לא מעט צעירים אשר מאמינים בכל ליבם שהם נולדו להיות אחד עם השנייה, שהם ביחד וזה לנצח, שכל עולמם זה הבן או הבת זוג שלהם, הרי שבגיל ארבעים פלוס, מתעוררים מהחלום הזה, מבינים שהמציאות מעט שונה והחיים לא מבטיחים שום דבר כזה. אין פרפרים בבטן ואין התרגשות - יש תקווה, יש שמחה ולא מחפשים בהכרח את הנצחיות, אלא את היציבות, ולא מאמינים באמת שנולדנו להיות אחת עם השני אלא מקווים להזדקן ביחד באהבה ולא להישאר לבד.

מצד שני, אם בגיל עשרים, העקשנות של גיל הנעורים נכנסת גם למערכת היחסים ומביאה עמה לא פעם כעסים וכאבים, חוסר יכולת להתפשר והרבה פעמים ובמובן מסוים זה מוביל לכך שאותה תמימות מהפסקה הקודמת מתפוגגת עם הזמן, ככל שמגלים שהצד השני הוא לא מושלם כמו שחשבנו ואנחנו צריכים לעשות הרבה ויתורים בשביל להחזיק את מערכת היחסים, הרי שבגיל 40 זה הרבה יותר ברור, פחות מאיים ופחות מפחיד.

אז מה נשתנה?

בגילאים ארבעים וחמישים פלוס מכירים בכך שבשביל להחזיק מערכת יחסים, לא צריך להסתכל על הצד השני כאל מישהו מושלם שכל קיומנו תלוי בו אלא במערכת של פשרות אינסופית - בגילאים אילו של אמצע החיים, כמו בתחומים אחרים בחיים, אנחנו הרבה יותר בנויים לפשרות, הרבה יותר מוכנים לזרום עם הדברים, אנחנו לא מחפשים להיות צודקים כל הזמן ולא מבקשים להילחם עם אף אחד.

כמובן שגם במקרה הזה זוגיות חדשה בגילאי 40 פלוס היא לא עניין בהכרח כ"כ פשוט, הרי היינו כבר בסרט הזה וייתכן מאוד שזה לא נגמר טוב, אז אנחנו הרבה יותר זהירים, הרבה יותר חוששים, ובוודאי הרבה יותר מגנים על עצמנו. זה נכון לגבי נשים בעיקר אך גם לגבי גברים שלא רוצים להיפגע שנית. אך ישנם גם יתרונות בזוגיות מסוג זה - אנחנו הרבה נינוחים, הרבה יותר שלווים, ולפעמים, אנחנו מוכנים גם לדברים לחדשים לגמרי מתוך ידיעה שזה עכשיו או לעולם לא. לכן לא פעם אנחנו רואים גברים ונשים בגיל הזה שפשוט מתחילים הכל מחדש ועושים מהפך בחייהם, זה מרענן, מעניין ומיטיב עמם עד מאוד.