שתף ב-Facebook
שתף ב-Twitter
שתף ב-WhatsApp
לחץ ליצירת קשר
דף כניסה לחץ להרשמה ההודעות שלי חיפוש מורחב שאלות ותשובות צור קשר

תסמונת הקן המתרוקן


"הגוזלים שלי עזבו את הקן..." שר בזמנו אריק איינשטיין ז"ל, אך בשירו "עוף גוזל" הוא נשאר ביחד איתה בקן. במציאות החיים, מבוגרים רבים בודדים לאחר שהילדים פורשים כנפיים ועוזבים את הקן ולבדידות עלולה להיות מחיר כבד.

ישנם מבוגרים שמחכים לרגע בו הילדים יעזבו את הקן, אולי בגלל שהם אוהבים להיות לבד ואולי בגלל שהם קיבלו החלטה שנים קודם לכן, כי ברגע שהילדים יעזבו את הקן הם יוכלו לעשות דברים שלא יכלו לעשות כשהם היו צריכים לפרנס את הילדים - למשל נסיעות לחו"ל, טיולים מאורגנים בארץ, חוגים שונים ועוד.

אחת הדוגמאות הקלאסיות לדברים שמבוגרים רבים נוטים לעשות לאחר שהילדים עוזבים את הבית והם נשארים לבדם הוא לחפש אהבה וזוגיות חדשה עם בן גילם - נציין כי מדובר על מבוגרים שנשארים לבדם ואין להם זוגיות בחיים.

מדוע זה קורה בעצם?

ישנם שלושה הסברים מרכזיים מדוע מבוגרים רבים מחכים לרגע בו ילדיהם יעזבו לדרכם בשביל לעשות זאת והינם פשוטים למדי:

  1. עבור מבוגרים רבים זה לא נעים ולא נוח לחפש זוגיות בזמן שהילדים שלהם עדיין חיים בבית. רבים מהם חוששים שמא זה ייראה כאילו הם מחפשים תחליף לאימא  או לאבא שלהם,
  2. ישנם מבוגרים אשר חושבים שזה לא הזמן ולא המקום, הם קודם כל צריכים לטפל בילדים שלהם ואחר כך בעצמם, כשהילדים עוזבים את הקן זה סימן שהם יכולים להסתדר לבדם ואין צורך עוד לדאוג להם וכעת הם יכולים להתפנות לעצמם.
  3. מבוגרים, בדומה לילדים, מעט נבוכים ליצור מערכת יחסית זוגית חדשה בזמן ש"בין הרגליים" מסתובבים להם הילדים בבית.

חשוב לציין, תסמונת הקן המתרוקן היא תופעה מאוד מוכרת בספרות ובפסיכולוגיה, לא מעט מבוגרים מכירים את המצב הזה מקרוב ורבים מהם נאלצים להתמודד כתוצאה מכך עם מצב של דיכאון וירידה מנטאלית איטית, בין היתר בגלל תחושת חוסר רלוונטיות ובדידות קשה (נציין כי ישנן עמותות רבות מטפלות באותם מבוגרים ומנסות להעניק להם סיוע) אך לפעמים כל מה שנדרש זה לקום מהספה ולחפש אהבה, זוגיות חדשה שתחייה את המצב ותשנה אותו מקצה לקצה. הדרך הטובה לעשות זאת היא באמצעות אתרי היכרויות שונים למבוגרים, שם אפשר לעשות את זה בצורה סבלנית ופשוטה וכן אפשר להיות בררן ולחפש אך ורק בן או בת זוג שיכולים להתאים למה שאנחנו מחפשים.

להפרד מהבדידות...

כמובן שישנן דרכים נוספות להתגבר על המצב וגם להתחיל זוגיות חדשה, אך בסופו של דבר, באמצעות אתרי היכרויות אנחנו נפתחים לכמות גדולה מאוד של גברים ונשים, בעלי עניין דומים לשלנו, וכך אנחנו יכולים להתחבר אליהם בצורה מהירה ופשוטה יחסית. ביחד נוכל להתגבר על תחושת הבדידות ועל תסמונת הקן המתרוקן ואין ספק שגם הילדים שלנו ישמחו לגלות שמצאנו אהבה חדשה בחיים...