שתף ב-Facebook
שתף ב-Twitter
שתף ב-WhatsApp
לחץ ליצירת קשר
דף כניסה לחץ להרשמה ההודעות שלי חיפוש מורחב שאלות ותשובות צור קשר

מהי חתונה מאוחרת וכיצד נעשה אותה מיוחדת?


בעידן פתוח ושונה כמו בימינו, עידן בו על פי הנתונים השונים אחד מכול ארבע זוגות מתגרש, אין זה פלא שלא מעט גברים ונשים מחפשים זוגיות חדשה בשלב מאוחר יותר, אחרי שהתגרשו ומחליטים למסד אותה גם בגיל מאוחר יחסית. 

לא פעם אנחנו שומעים על בני ארבעים או חמישים ואפילו למעלה מכך שמחליטים אחרי שנים רבות של רווקות או חיי זוגיות ללא נישואין, לעשות טקס ולהתחתן על פי כל הכללים - אך האם חתונה מאוחרת היא באמת לפי הכללים?

ידוע שחתונה ראשונה, מעוררת התרגשות גדולה, כמוה כנראה לא נחווה לעולם בשום סוג של טקס או אירוע אחר - בדרך כלל חתונה ראשונה היא גם מאוד מושקעת מבחינה כלכלית ויתרה מזו, היא גם מתבצעת על פי כללים מסוימים, כאלה שבדרך כלל ההורים קובעים. יש מי שרואה בחתונה אירוע שהוא בכלל של ההורים ופחות של החתן והכלה.

חתונה מאוחרת שונה מהותית באופי שלה. מכיוון שאנחנו מגיעים אליה יותר מבוגרים ועל כן אנחנו יותר מגובשים, פחות תמימים ופחות מתרגשים לכאורה ובמקביל הרבה יותר פרקטיים ומציאותיים, מכירים בעובדה שהדבר החשוב הוא מערכת הנישואים ולא הטקס עצמו - והיי, לא פחות חשוב - אנחנו "מרשים" לעצמנו לנהל את הטקס בדיוק כמו שאנחנו רוצים. להבדיל מהחתונה הראשונה בה אנחנו פחדנו להגיד להורים "לא" בשביל לא לפגוע בכבודם, הרי שבחתונה מאוחרת אנחנו הקובעים היחידים כיצד היא תיראה, ועל ההורים לקבל זאת.

לפני שנסביר כיצד ניתן להפוך חתונה מאוחרת לחתונה מיוחדת, חשוב להסביר שחתונה מאוחרת יכולה להתבצע כמובן רק שכל העניינים של מערכת הנישואים הראשונה הוסדרו ואכן הגיעו לסיומם. לכן מוטב לבדוק זאת לפני שמתחילים בתכנון, גם אם אנחנו בטוחים שאכן הכל מוסדר וסגור, טוב נעשה אם נוודא זאת שוב.
 

כיצד ניתן להפוך חתונה מאוחרת... למיוחדת?

לחתונה מאוחרת, ברוב המקרים, מגיעים בני הזוג בגיל שהם מבוססים יותר כלכלית וגם דעתם לרוב מיושבת יותר. על כן הם יכולים להרשות לעצמם מצד אחד להוציא יותר כסף ומצד שני הם מכירים בכך שהטקס עצמו פחות חשוב.

אפשר ואף מומלץ לערוך את החתונה בלוקיישן מעט שונה ומיוחד - לא חייב בהכרח להיות במקום מוכר או במקום גרנדיוזי אך הוא יכול להיות במקום קסום, אפילו במקום שאתם רציתם להתחתן בפעם הראשונה וההורים פשוט סירבו. בניגוד לחתונה הראשונה, אתם גם לא חייבים להזמין את כל המשפחה, החברים, המכרים, הקרובים והרחוקים. בחתונה ראשונה יש הכרח להזמין חברים ומכרים שונים של ההורים והמשפחה וכו'. כאן זה לא המקרה, בחתונה מאוחרת אפשר להזמין רק את החברים ובני המשפחה הבאמת קרובים, ובמילים אחרות, חתונה אינטימית לכל דבר ועניין.

מאחר ומדובר בחתונה שמתקיימת עם קהל יעד, אורחים ומשתתפים בוגרים יותר,  לא חייב בהכרח גם להזמין תקליטן ש"ירקיד את החבר'ה", אפשר להזמין להקה או נגנים שינגנו מוזיקה ספציפית, אפילו סולידית יותר, שאנחנו אוהבים. אחד היתרונות של חתונה מסוג זה וזה היתרון גם של גיל מבוגר הוא, שאנחנו לא צריכים לספק תשובות והסברים ואנחנו לא חייבים לעשות מה שמצפים מאיתנו אלא לעשות מה שאנחנו רוצים - הגענו לגיל שמותר לנו ואין שום סיבה שבחתונה שלנו, לא נביא את זה לכדי מימוש עד הפרט האחרון.