שתף ב-Facebook
שתף ב-Twitter
שתף ב-WhatsApp
לחץ ליצירת קשר
דף כניסה לחץ להרשמה ההודעות שלי חיפוש מורחב שאלות ותשובות צור קשר

על פי כל הנתונים, העולם שייך למבוגרים...


אחת התופעות המעניינות שמתרחשות בשנים האחרונות ברחבי עולם ההיכרויות והדייטים היא העובדה שהוא פתח את שעריו ובגדול גם בפני אנשים בוגרים יותר.

לא עוד אתרים שמיועדים אך ורק לצעירים וצעירות שמעוניינים להכיר גברים ונשים על מנת למסד איתם יחסים אלא גם מגוון אתרי היכרויות למבוגרים שנועדו לכל אותם רבים שמעוניינים בסיבוב שני של אהב וכן עבור חלקם מדובר גם בסיבוב ראשון.

לפני מספר שנים פורסם סקר בעיתון בריטי נחשב שלפיו הסיכויים של בני 50 ומעלה למצוא אהבה דרך אתרי הכרויות הוא גבוה הרבה יותר מאשר בכל שכבות גיל אחרות. הסקר התבסס על גברים ונשים מגילאים שונים שרואיינו וכולם יצאו לפחות לדייט אחד. על פי הסקר יותר גברים ונשים בגיל 55 ומעלה מצאו זוגיות באינטרנט לעומת כל קבוצת גיל אחרת ובפרט קבוצת צעירים אמורה להיות לכאורה, הרבה יותר פעילה. אגב על פי אותו סקר, גם בני 45 ומעלה נחשבו פעילים יותר מבחינה מינית מאשר בכל שכבת גיל אחרת.
 

מדוע בעצם קל יותר למצוא אהבה בגיל 45 ומעלה?

נציג זאת משתי זוויות שונות אשר במובן מסוים מציגות את אותו צד רק באור אחר:
מצד אחד, בני 50 ומעלה הם אנשים מבוגרים, מיושבים בדעתם, מנוסים, ומבינים שבחיפוש אחר אהבה אי אפשר ולא צריך לחפש מישהו מהאגדות. במילים אחרות, הם הרבה יותר ריאליסטיים מאשר בני 18 או 20, שעדיין מאמינים בסיפור האהבה המושלם ובנסיך או בנסיכה.

מצד שני, יש שיטענו וברמה מסוימת של צדק, שבגיל 18 המחשבה היא שיש את כל הזמן שבעולם ואפשר לנסות כמה שיותר בני ובנות זוג, לא צריך למהר להחליט. לעומת זאת בגיל 50 מבינים שהשעון דופק ואי אפשר למשוך את החיפוש לנצח. יש לקחת בחשבון את השעון הביולוגי ואת אלמנט הבדידות. לכן מוטב לא להיות בררן יותר מדי.

עולם הדייטים וההיכרויות של מבוגרים מכיר בכך שאנשים מבוגרים מחפשים בן או בת זוג לחיות איתו חיים שלווים ונוחים. עבור חלק מהמבוגרים מדובר בחלק ב' של החיים, לכן גם התמימות או החיפוש אחר בן ובת הזוג המושלמים, פחות רלוונטיים בעוד שהחיפוש אחר בן או בת זוג שיהוו חבר לחיים, אדם איתו יוכלו לבלות עד סוף חייהם בהנאה ובשמחה, הוא אלמנט הרבה יותר חשוב.

אתרי האינטרנט שמציעים היכרויות למבוגרים מתייחסים לזה גם בצורה הזאת. הם שמים יותר דגש על תחביבים, צורת חיים, השכלה, דברים שיחברו בין השניים ולא בהכרח על מראה פיזי או דברים דומים, שמדברים יותר לחבר'ה הצעירים. כפי שאנחנו רואים מהסקר זה מצליח, עובדה שבגילאי 50 ומעלה קל יותר למצוא מערכת יחסים, קל יותר למצוא אהבה.

אז מי אמר שעולם ההיכרויות הוא רק לצעירים? היום הרי בגיל 50 עדיין נחשבים צעירים ועדיין מחפשים אהבה.